Kraków, Krowodrza
500 283 589
marta.a.wodynska@gmail.com

Pierwszy rok w Radzie Dzielnicy V Krowodrza

Pierwszy rok w Radzie Dzielnicy V Krowodrza

Szanowni Państwo, drodzy Sąsiedzi

Minął dokładnie rok od wyborów samorządowych, w których obdarzyliście mnie Państwo zaufaniem i wybraliście na Waszą przedstawicielkę w Radzie Dzielnicy V Krowodrza. Prosząc Was wówczas o to zaufanie zobowiązałam się dbać o nasze lokalne potrzeby i doprowadzić do realizacji dawno oczekiwanych inwestycji w naszej najbliższej okolicy. Mam dużą przyjemność poinformować Państwa, że przez ten rok wywiązałam się z części obietnic złożonych Państwu na tę kadencję Rady.

Moim pierwszym zobowiązaniem był remont chodnika na rogu ulic Chmiela i Warmijskiej. Chodnik, łączący fragmenty należące do spółdzielni mieszkaniowych był w katastrofalnym stanie, stwarzającym poważne zagrożenie dla zdrowia przechodniów. Udało mi się doprowadzić to tego, że był pierwszą inwestycją remontową Dzielnicy w tym roku! Jest wreszcie, po wielu latach oczekiwań, wyremontowany i bezpieczny.

Kolejnym zobowiązaniem była rewitalizacja terenu zielonego pomiędzy blokami przy ul. Chmiela 1 i Warmijskiej 10. Okazało się, że dzielnicowe inwestycje są na nim na razie niemożliwe gdyż nie jest własnością gminy.

W związku z tym złożyłam dwa projekty do dzielnicowego Budżetu Obywatelskiego na łączną kwotę 418.000 zł:

„Zielona Krowodrza – parki i ogrody sąsiedzkie” – projekt stworzenia ogrodu sąsiedzkiego na sąsiedniej działce, na której taka inwestycja jest możliwa, tj. na terenie zielonym przy ul. Lea, między kamienicą Lea 101 a blokiem Warmijska 10 (na kwotę 368.000 zł) oraz projekt

„Zielone Płuca Krowodrzy” na kwotę 50.000 zł zakładający nasadzenia roślin według wskazań mieszkańców Dzielnicy.

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że moje projekty wygrały w głosowaniu mieszkańców i już w przyszłym roku będziemy mogli się cieszyć z ich realizacji!

Obiecałam Państwu również otwarte konsultacje dla mieszkańców w ważnych dla Państwa kwestiach. Pierwszymi, jakie zorganizowałam, były konsultacje w sprawie poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na całą Dzielnicę V Krowodrza, dochodziły do mnie bowiem sygnały od Państwa o problemach z parkowaniem pod własnym domem, a pod obrady Rady Miasta Krakowa wchodził właśnie projekt dotyczący Strefy. Strefa ma być poszerzona w lipcu 2020 roku, z zachowaniem opłaty miesięcznej 10 zł dla mieszkańców. Rada Dzielnicy konsultowała również inne kwestie, m.in. plany rewitalizacji Placu Axentowicza i Placu Inwalidów.

Z budżetu Dzielnicy w tym roku zrealizowane zostały ważne dla Krowodrzy inwestycje, m.in. remont ulic Biernackiego (remont nawierzchni i chodników po obu stronach), Lubelskiej (remont chodnika po stronie parzystej na odcinku od ul. Prądnickiej do ul. Śląskiej). Z żalem muszę jednak stwierdzić, że Dzielnica nie może sobie pozwolić na wiele, a Komisja Infrastruktury, której przewodniczę, miała do dyspozycji na ten rok zaledwie nieco ponad 700 tys. zł. Niemniej, obiecana przeze mnie naprawa ul. Smoluchowskiego również doszła do skutku, ze środków na naprawy bieżące Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Pierwszy rok mojej pracy w Radzie Dzielnicy V Krowodrza uważam za udany. Mam nadzieję, że moje zaangażowanie w lokalne sprawy spełnia Państwa oczekiwania. Wymieniłam kilka najważniejszych zrealizowanych zobowiązań. Różnego rodzaju pomniejszych interwencji było znacznie więcej. Pracuję w czterech ważnych komisjach. Jestem przewodniczącą Komisji Infrastruktury Komunalnej, członkiem Komisji Architektury i Urbanistyki i Komisji Zieleni oraz wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji.

Serdecznie zapraszam do kontaktu. Możecie Państwo zgłaszać swoje wnioski i uwagi do Rady, lub bezpośrednio do mnie, na adres mailowy: marta.a.wodynska@gmail.com. Tych z Państwa, którzy są aktywni w mediach społecznościowych, zapraszam na mają stronę facebook’ową: www.facebook.com/martawodynska.fp

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia życzę Państwu zdrowia, wielu powodów do radości i uśmiechu, serdecznych ludzi wokół i rodzinnego ciepła.

Serdecznie zapraszam też Państwa na świąteczne spotkanie, organizowane przez Dzielnicę V Krowodrza, z udziałem młodzieżowego chóru gospel! Spotkajmy się 19 grudnia o godzinie 18:00 na placu Inwalidów!

Wesołych, rodzinnych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *