O programie wyborczym, wizji i misji, oraz o współpracy.

O kilku moich propozycjach wyborczych opowiedziałam pani redaktor Annie Kolet-Iciek z redakcji Miasta Pociech w sympatycznej rozmowie przy kawie i ciachu. Nie obyło się bez pytań trudnych, politycznych np. dlaczego kandyduję z listy KWW Jacka Majchrowskiego skoro krytykowałam jego politykę oświatową

 

Cały wywiad, w tym odpowiedzi na polityczne pytania, przeczytacie tutaj. A tymczasem, garść propozycji z mojego programu wyborczego. 

 

Od lat zajmuję się rzecznictwem i przekonywaniem polityków, że model partycypacyjny rządzenia miastem, otwartość na potrzeby mieszkańców i konsultowanie polityk miejskich to filary Obywatelskiego Krakowa i najlepszy prognostyk na przyszłość. Dlatego wśród obietnic zajęcia się konkretnymi problemami krakowian (nie tylko rodziców) szczególnie ważne są dla mnie 3 postulaty, bez realizacji których recepty na problemy nie będą właściwe bo tylko wspólnie tworzymy najlepszą dla nas przyszłość 💪. Zaczynam od obszaru, który jest mi najbliższy: po pierwsze edukacja!

 

  #ZespółDoradczyRodzicówBis – realnie działający, faktycznie zapraszany do konsultacji, współtworzący politykę edukacyjną Krakowa;

  #RzecznikRodziców – osoba, której zadaniem byłoby wsparcie rodziców i rad rodziców w szkołach, organizowanie szkoleń, debat, spotkań z ekspertami oświatowymi, mediowanie w konfliktach wewnątrzszkolnych, czyli działanie w obszarach, które wybraliśmy w 2012 r. na naszą działalność w Forum Rad Rodziców i które prowadzimy do dziś.

  #OkrągłyStółEdukacyjny – chciałoby się dopisać „bis” ;). Uważam, że należy powołać ciało, w którego skład weszliby (oprócz przedstawicieli środowisk oświatowych) zewnętrzni eksperci i badacze. To wstyd, że Kraków nie ma strategii oświatowej z prawdziwego zdarzenia i edukacją administruje bez wizji i misji. Spójna strategia lub chociaż plan operacyjny na kolejne lata to absolutna konieczność!

 

Wśród nie mniej konkretnych obietnic ale bliższych dnia codziennego proponuję:

 

➡️ #NaszeBoisko , wypracowanie rozwiązania umożliwiającego otwarcie wszystkich boisk i placów zabaw przy szkołach dla mieszkańców;

➡️ #StopKumulacjiRoczników , czyli zapobieżenie brakowi miejsc w krakowskich szkołach średnich, szczególnie w liceach ogólnokształcących, z powodu ponad dwukrotnie wyższej liczby kandydatów w rekrutacji w roku 2019 r. i wydłużenia nauki w tych szkołach o rok; 

➡️ #PodręcznikMamwDomu 📚, czyli przygotowanie i wdrożenie systemowego programu, dzięki któremu uczniowie nie będą musieli dźwigać podręczników do szkoły;

➡️ #SzkolnaStołówka 🥗, czyli powrót do dotowania szkolnych obiadów we wszystkich szkołach podstawowych tak, by rodzice płacili tylko za wsad do kotła.

 

Zaproponuję też

📌#StopBarierom – propozycja kierowana do osób niepełnosprawnych i ich rodzin

📌 #WybuchowaPracownia 🔥, czyli program pilotażowy … objazdowej pracowni chemicznej 😉

📌 #KreatywneSzkoły 🏆, czyli program, z którego sam Sir Ken Robinson byłby dumny! Program oparty na wymianie doświadczeń, dzieleniu się wiedzą i dobrymi praktykami między szkołami.

📌 #SzkołaPlus – jak sobie radzić ze zmianowością.

📌 #NieNaprawiajMnie – mój pomysł na rozwój poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego (tu niskie ukłony dla wspaniałych psychologów, pedagogów i innych specjalistów pracujących w krakowskich PPP).

 

W moich propozycjach niewiele jest nowości. Są to pomysły, plany, potrzeby, o których przez ostatnie lata mówiłam zarówno ja, jak i moi przyjaciele współtworzący Forum Rad Rodziców. Teraz są to obietnice. Ale nie obiecam Wam, że coś załatwię, bo w Radzie Miasta Krakowa zasiada 43 radnych a polityka to gra zespołowa. Obiecuję, że zrobię wszystko co w mojej mocy, by przekonać prezydenta i radnych do moich i Waszych racji oraz, że zostanę sobą – politykiem społeczny i społecznym rzecznikiem rodziców.

 

O moich propozycjach i obietnicach wyborczych będę Was sukcesywnie informować na fanpejdżu 👉 https://goo.gl/i8niZn i www.

 
#TatulińskaDoRady #Tatulińska #GłosujNa6 #WspólnieTworzymyPrzyszłośćKrakowa
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *