Budujemy basen przy „Piątce”!

To była dla mnie bardzo wzruszająca uroczystość! Wmurowaliśmy kamień węgielny pod budowę basenu przy Szkole Podstawowej nr 5, im. Polskich Olimpijczyków przy Al. Kijowskiej!

Osiem lat temu, gdy mój starszy syn rozpoczął naukę w klasie pływackiej SP nr 5, a ja zostałam przewodniczącą rady rodziców tej szkoły, basen był w sferze odległych marzeń. Bardzo trudno było przekonać decydentów, w tym ówczesną dyrekcję, że to marzenie można zrealizować.

 

Przewodniczącą rady rodziców byłam sześć lat, dopóki mój syn nie skończył szkoły. Przez te sześć lat czyniliśmy starania, by przekonać prezydenta i radnych do tego pomysłu. Ale nie zostawia się takiego pomysłu i nie zostawia się przyjaciół – rodziców, i dzieciaków marzących o ich własnym basenie na codzienne treningi! Przez kolejne dwa lata z zaangażowaniem wspierałam społeczność szkolną w realizacji naszego wspólnego marzenia. Zmieniały się koncepcje (czy basen, czy hala sportowa czy dwa w jednym), spotkaliśmy się z protestem okolicznych mieszkańców, wycena dalece rozminęła się z ofertą przetargową wykonawcy,  a w maju tego roku radni zdecydowali o skreśleniu zadania budowy basenu z budżetu miasta.

Ale udało się! Budowa basenu wróciła na listę planowanych inwestycji i budowa ruszyła! Dzisiaj pan prezydent Jacek Majchrowski podpisał akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny. To będzie piękny obiekt: sześć torów, w tym 3 z ruchomym dnem, by uczyć pływania od zera. Już niedługo uczniowie „Piątki” nie będą maszerować co rano na Wisłę, gdzie basen lata świetności ma daleko za sobą. Jestem ogromnie dumna, że mam w tym swój udział 🙂

Relację z uroczystości można obejrzeć tutaj: www.krakow.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *